Акцентна стіна в інтер’єрі

Складно собі уявити сучасний інтер’єр без яскравих плям і акцентів. Одним з найпопулярніших прийомів, який використовують дизайнери сьогодні, є створення акцентної стіни. Саме слово говорить про суть даного способу — виділення цілої стіни або її частини за допомогою кольору, фактури або сюжету. Завдяки такому не складного ходу можна вирішити відразу кілька завдань — привернути увагу до бажаної частини кімнати, додатково опрацювати простір — звузити або розширити, освіжити набридлий інтер’єр без особливих витрат і капітального ремонту.

акцентная стена Ashley Astleford

акцентная стена Homey oh my

акцентная стена Lindsay Chambers

Існує кілька правил створення акцентної стіни. По-перше, зовсім не обов’язково виділяти всю стіну, якщо вона досить широка, можна обмежитися однією смугою або виступом. По-друге — найчастіше, яскравий акцент створюють там, куди звернений перший погляд. По-третє, виділяють тільки одну стіну, не більше. Наприклад, у вітальні акцентної найчастіше виявляється стіна, на якій висить телевізор. Що стосується матеріалів, тут вибір просто величезний — шпалери під фарбування, камінь, фактурна штукатурка, дерев’яні панелі, керамічна плитка, фарби, цегла, навіть скло і метал можуть стати тією самою яскравою плямою, яка цілком перетворить інтер’єр кімнати. Акцентна стіна і шпалери або фарба — це самий простий і доступний варіант. Трохи складніше впораєтись в роботі з натуральними матеріалами, склом і металом.

акцентная стена Crafthubs

акцентная стена Julie Dodson

Акцент на кольорі

Найпоширеніший варіант, який відразу ж створить яскравий інтер’єр. Вибираючи колір, не варто забувати і про його вплив на планування — холодні відтінки допоможуть розширити простір, теплі, навпаки — звузити. Якщо вибрати колір, наближений до основного в кімнаті, вийде спокійний і врівноважений інтер’єр. А контрастний відтінок створить яскравий спалах. Створюючи акцент кольором в інтер’єрі, пам’ятайте, що таким чином ви зможете також об’єднати розрізнений за відтінками декор. Незвичайний прийом — виділити стіну за скляною шафою. Таким чином, вся увага буде прикута навіть не до самої стіни, а предметів, виставлених на поличках.

акцентная стена Younique Designs

акцентная стена Featurewalls

акцентная стена Nar Bustamante

Вибір фактури

Не тільки колір, а й сама фактура матеріалу може послужити акцентом. Акцентна стіна в спальні (найчастіше біля ліжка), може бути з дерева, каменю або цегли, покрита фактурною штукатуркою або шпалерами з рельєфним малюнком. Природний матеріал допоможе створити затишну, теплу атмосферу і зайвий раз зверне увагу на найголовніший предмет меблів і смисловий центр кімнати — ліжко. Якщо ж з будь-яких причин виділяти саме цю частину кімнати не хочеться, можна змістити увагу до вікна або столика з дзеркалом.

акцентная стена Iverson Signature home

акцентная стена Jeff Troyer Associates

акцентная стена Kate’s Creative Space

Сюжетні лінії

Самий «підступний» прийом. Обираючи фотошпалери, шпалери з ненав’язливим графічним малюнком або створюючи сюжет від руки, не варто забувати про почуття міри. Краще обмежиться декількома тонкими лініями, за якими вгадуються силуети, ніж перетворити свою кімнату в подобу великого полотна невдалого художника. Для перестраховки, сюжетні стіни можна розмістити в кімнатах, яким не вистачає «життя» — передпокої або ванна. Хоча така акцентні стіна на кухні біля обіднього столу може теж виявитися доречною.

акцентная стена Ann Lowengart

акцентная стена HGTV Family

Акцентна стіна в інтер’єрі — не тільки один з найпоширеніших сучасних прийомів створення яскравого і соковитого дизайну. Це і широке поле для прояву своїх творчих здібностей. Комбінуючи кольори і малюнки, графічні відбитки та природні матеріали, можна змінювати зовнішній вигляд кімнати кожен сезон. Сучасні матеріали настільки різноманітні, що дозволяють реалізовувати навіть самі незвичайні ідеї. Так останнім часом набирає популярності акцентні стіна з живих рослин та моху. Зовсім недавно така ідея послужила б причиною для глузувань, а сьогодні це можна реалізувати не тільки в офісі великої компанії, але і в своїй вітальні. Головне пам’ятати про те, що до створення акцентної стіни варто поставитися з усією серйозністю. Адже це перше, що побачить людина, яка прийшла в гості. Тому все повинно бути гармонійно і розумно.

акцентная стена Allison Cooper

акцентная стена Janis Nicolay

акцентная стена HOME DESIGNING

Рейтинг
( Пока оценок нет )
fiksik/ автор статьи

Красивые интерьеры, толковые работники, хорошие товары для дома и семьи. Делаем проект, где вы сможете все это найти. Ну и с любыми вопросами смело пишите мне. Ответим, улучшим, исправим, дополним.

Загрузка ...